Usługi

Oferujemy usługi serwisowe w zakresie montażu i wymiany membran uszczelniających oraz wielu pozostałych elementów wyposażenia zbiorników przeciwpożarowych. Korzystamy z najwyższej jakości membran PVC o grubości 1,5 mm oraz zaawansowanych technologicznie narzędzi.

Nasze usługi

Naszymi Klientami są najczęściej:

Dyskonty spożywcze

Zatłoczone dyskonty spożywcze to obiekty wymagające szczególnego zabezpieczenia przeciwpożarowego, stąd też konieczne okazuje się zastosowanie odpowiedniego do potrzeb zbiornika gromadzenia wody. Wspieramy w zakresie tworzenia konstrukcji poprzez współpracę z producentami i montażystami, dostarczając komponenty uzupełniające, w tym membrany uszczelniające.

Obiekty handlowe

Wielkopowierzchniowe obiekty handlowe o skomplikowanej architekturze to miejsca, w których zapewnienie dostatecznej ilości wody w razie ewentualnego pożaru jest mocno utrudnione. Zbiorniki przeciwpożarowe stanowią wtedy niezbędne wyposażenie, a my zajmujemy się ich serwisem oraz uzupełnieniem o membrany PVC.

Zakłady przemysłowe

Wysokie temperatury wytwarzane przez piece hutnicze czy też praca wielu urządzeń elektrycznych narażają hale produkcyjne na szczególnie wysoki poziom zagrożenia pożarowego. Stąd też często obowiązkowe jest zastosowanie w zakładach przemysłowych zbiorników przeciwpożarowych. Bierzemy udział w montażu konstrukcji, dostarczając części oraz tworząc rurociągi i powłoki z membran.

Hale magazynowe

Stworzenie systemu zabezpieczenia pożarowego to jeden z elementów ochrony towarów przechowywanych w magazynie. Duża powierzchnia hali przy jednoczesnym braku szerokich przestrzeni utrudniają interwencje strażackie, co dodatkowo zwiększa konieczność korzystania ze zbiorników zapasu wody przeciwpożarowej i kontroli ich sprawności poprzez zlecanie regularnych przeglądów, które chętnie dla Państwa wykonamy.

Producenci zbiorników przeciwpożarowych

Współpracujemy z producentami zbiorników przeciwpożarowych, świadcząc kompleksową usługę montażu membrany uszczelniającej wraz z izolacją. Dostarczamy wyposażenie zbiornika, w tym słupki asekurujące, kontrolery pracy, sondy poziomu wody oraz rurociągi technologiczne. Ponadto stosujemy nagrzewnicę Master BV 110 E w celu osiągnięcia lepszej jakości zgrzewu.

FAQ

Przy wymianie membrany zazwyczaj konieczna jest wymiana izolacji zbiornika, gdyż wielu producentów lub zamawiających ze względu na koszta zastosowało styropian o grubości 60mm, który pod naciskem słupa wody ( ciśnienie hydrostatyczne) zostaje zgnieciony do 10-20mm.

Na czas wyłączenia zbiornika przeciwpożarowego z eksploatacji, podczas modernizacji zbiornika
jesteśmy w stanie zapewnić wykonanie asysty średniego wozu gaśniczego wraz z obsługą.

Proponowany pojazd to średni wóz gaśniczy marki Renault typ: GBA 3/16, pojemność wody 3000
litrów, wydajność autopompy 2400/min. Wyposażenie dodatkowe: gaśnice proszkowe 6kg – szt. 6,
węże W75 -10 szt. węże W52 – 10 szt., prądownica typu TurboJET – 1 szt., pompa pływająca,
wydajność: 600 l/min. 1 szt., pilarka spalinowa, aparaty powietrzne – 2 szt..